Denizli'de Kebap Nerede Yenir

  • Denizli'de Kebap Nerede Yenir

Denizli’de Kebap Nerede Yenir ?

Denizli Kebabı nerede yenir sorusuna verilecek en net cevap Denizli’nin ünlü olan Bayramyeri meydanında bulunan Kebapçı Dursun tabii ki de. Turistlerin ve birçok kişinin Buraya geldiği zaman Denizli’nin ünlü olan et kuzu kelle kebabı kesinlikle tadına bakılması gereken lezzetlerden birisidir. Bu kebabı herkes yapamaz çünkü lezzeti çok farklı olur öncelikle birçok işlemden geçen kuzu eti yaşını doldurmamış erkek kuzulardan yapılır. Özel olarak dinlendirilir aynı zamanda fırınlarda saatlerce çok ağır ateşte pişirilir. Normalde etin kokusu olur ama bu etin kokusunun gelmeme sebeplerinden biri ise sakız ağacının gövdesi ile pişirilmesidir. Kesinlikle bu etin yağı  kolesterolü yükseltmez sağlık açısından son derece güvenilirdir ve sağlıklıdır. 

Denizli Kebabı Fiyatı Ne kadar ?

Denizli kebabı fiyatı 2023 itibariyle kilogram fiyatı 900 tl’dir bu eti 4 kişi rahatlıkla tüketebilir. Aynı zamanda 2 kişiyi de yarım kilogramı son derece doyurucu ve lezzetli olan kebap bazı müşterilerin dikkatini çekmektedir. Her işletmenin fiyatı farklı olmakla birlikte bazı işletmelerde 600-800 ve 900 tl aralığında olan ve lezzeti her işletmenin farklı olan bu etin kesinlikle diğer etlerle karıştırılmaması da önemlidir. Çünkü normal kuşbaşı et ile karıştırılmamalıdır. Biz kebapçı dursun işletmesi olarak 1982 yılından itibaren her zaman etin lezzetini aynı ve kaliteli bir şekilde ve fiyat olarak da müşterilerimize her zaman en uygun ortalamalara göre belirledik. Aynı zamanda Yabancı müşterilerimize de her zaman fiyat olarak bir ayrımcılık yapmadık.

Denizli’nin Hangi Yemeği Meşhur ?

Denizli’nin Hangi yemeği meşhurdur denildiği zaman birçok yemeği ve farklı lezzet kültürü bulunmaktadır. Ama öncelikle Denizli’nin kebabı ilk sırada yer alır. Birçok ülkeden gelen turistler ve farklı şehirlerden gelen kişiler öncelikle Denizli Kebabının tadına bakmadan gitmez. Özellikle turistlerin Pamukkale antik kentine geldiği zaman en çok tercih ettiği ve merak ettiği Denizli Kebabını Kebapçı Dursun’dan kesinlikle tadına bakmadan gitmezler. Aynı zamanda kebabın tadına bakan müşteriler ve turistler genellikle çok memnun kalıp şaşkınlıkları yüzlerine vurur. Kebabın yanında domates ve soğan verilerek servis edilir ve genellikle İçecek olarak ayran tercih edilir.