DENİZLİ KEBABI NEREDE YENİR?

  • DENİZLİ KEBABI NEREDE YENİR?

Denizli kebabının adresi, 1982 yılından bu yana işini özenerek ve severek devam ettiren Kebapçı Dursun restoranıdır. 35 yılı aşkın bir süredir bu bilgi ve deneyim sayesinde Kebapçı Dursun adından sıklıkla bahsettiren kebapçılardan biri olmuştur. Bunun başlıca neden ise Kebapçı Dursun’un yalnızca denizli kebabı ile ilgilenmesidir. Bu konuda kendini ispatlamış ve başarılı bir şekilde ilerlemeye devam etmektedir. Dursun bey, büyük bir çaba göstererek kendi markasını oluşturmuştur ve Denizli ilimiz de iki farklı şube haline gelmiştir. Markalaşma adına atılan her adımda tecrübelerinden faydalanmıştır. Sadece Denizli de değil hemen hemen tüm dünyaya yayılmayı ilke edinmiş olan Kebapçı Dursun, Çin ve Tayvan olmak üzere birçok ülkede Denizli kebabını sunmuş ve burada yapılan başarılar neticesinde de Türkiye’ye olumlu şekilde dönüşlerin olduğu gözlenmiştir.

Başlangıçta yalnızca bir yemek standı adına başlayan bu uygulama gidilen ülkeler tarafından oldukça beğenilmiş ve takdir toplamıştır. Tadının diğer kebap türlerinden farklılık göstermesi en büyük avantajlarından biridir. Elle yenmesi ise birçok insanın garip tepkilerine maruz kalsa da Denizli kebabının el ile yenilmesi gerektiği de bilinmektedir. Kebapçı Dursun ise bu durumun bilimsel olarak açıklamasını da tüm dünyaya duyurmak niyetindedir. Denizli kebabının dünyaya yayılması adına gösterilen bu çaba neticesinde Kebapçı Dursun yurt dışından da birçok turist kabul etmektedir. Dönem dönem gözlenen turistlerin sayısında her yıl belirli bir artış söz konusudur. Brezilya gibi farklı ülkelerden de fazlasıyla bir talep olmaktadır. Bu yüzden de Kebapçı Dursun sürekli olarak bir gelişme içerisindedir. Ancak değişmeyen bir lezzet vardır ki her nerede yapılırsa yapılsın Denizli kebabının sunumu ve lezzetti her zaman aynı kalmaktadır.

Kebapçı Dursun yalnızca Denizli kebabı üzerine çalışmalar göstermektedir. Bu durum da ona istediği başarının sonuçlarını vermiştir. Bir konuda deneyim sahibi olması ve  bunun üzerine gitmesinin meyvesi olarak da marka haline gelmiştir. Bu yüzden de Denizli’ye mutlaka yolu düşen kişilerin Kebapçı Dursun’a uğramadan gitmemesi tavsiye edilmektedir. Denizli de var olan bu kebabın tüm dünyaya yayılması ve ilke edinilmiştir. Kurulan standlar ve olumlu geri bildirimler neticesinde de Kebapçı Dursun’un başarısı ön plana çıkmıştır.